Szkoła Podstawowa nr 69
im. gen. Stanisława Sosabowskiego
w Gdańsku
Godło

Zajęcia o tolerancji, wartościach i szacunku dla drugiego człowieka na godzinach wychowawczych

2019_01_15_tolerancjaDrodzy Rodzice!
W związku z zaistniałą smutną dla Gdańska i Gdańszczan sytuacją, a szczególnie z myślą o naszych uczniach, Państwa dzieciach, prosimy o zwrócenie na Nie szczególnej uwagi. Są małe, ale mają wielkie serduszka. Tak naprawdę nie wiemy jak dużym obciążeniem jest dla Nich atmosfera i klimat, w którym znajduje się aktualnie Gdańsk.
W szkole ze szczególną troską zadbamy o to, by w spokoju i zrozumieniu przeżyły ten czas. Na zajęciach, wychowawcy będą rozmawiali o tolerancji, wartościach, szacunku do drugiego człowieka.
Jeśli będziecie chcieli Państwo porozmawiać, zapraszamy.
Informujemy, że pomoc psychologiczno-pedagogiczną na terenie Gdańska uzyskacie Państwo w:
• Centrum Interwencji Kryzysowej w Gdańsku, plac Gustkiewicza 13
Tel. 58 511 01 21
• Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 7 w Gdańsku ul.Traugutta 82 tel. 58 341 39 50
• Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA Gdańsk ul.Chopina 42 tel. 58 344 96 00

Łaczymy się w smutku...

2019_01_15_AdamowiczZ głębokim żalem, poczuciem bólu, łącząc się w smutku z Gdańskiem żegnamy naszego Prezydenta m. Gdańska śp. Pawła Adamowicza.
Dziękujemy za uśmiech i troskę o Uczniów Gdańskich Szkół, za ważne przesłania do pedagogów. Dzisiaj żegnamy Pana, Panie Prezydencie ale pozostawiamy w sercu wartości, o których Pan mówił, ważnych w kształtowaniu młodego Człowieka, w życiu każdego z nas: "Kolumbowie wszechczasów, życiowe busole, szkoły jak latarnie morskie, do których jak do portu, mogą przybywać uczniowie w trudnych momentach, szkoła radości..." Zapamiętamy Pana, Panie Prezydencie uśmiechniętego, otwartego, człowieka dialogu, dla którego każde Dziecko było wyjątkowe i każdy Uczeń skarbnicą możliwości. Wczoraj nasi Uczniowie przygotowali dla Pana pocztówki z dobrymi myślami. Dzisiaj ze smutkiem żegnamy Pana, Panie Prezydencie ale w sercu, myślach, wspomnieniach pozostawiamy.
Wstrząśnięci tragiczną śmiercią, Rodzinie i Najbliższym, składamy najserdeczniejsze wyrazy głębokiego współczucia.
Dyrekcja wraz ze Społecznością Szkolną Szkoły Podstawowej nr 69 w Gdańsku.

Nie żyje dawna wicedyrektor SP69 - Pani Krystyna Korsak

2019_01_11_wyrazy współczuciaDrodzy Rodzice, Nauczyciel, Uczniowie, Przyjaciele Szkoły! Z głębokim żalem dzielimy się przykrą wiadomością jaką otrzymaliśmy w dniu dzisiejszym o śmierci długoletniej wicedyrektor naszej Szkoły, Wspaniałej Koleżanki, Pani Krystyny Korsak
"Spotkania z ludźmi czynią życie warte przeżycia" (Guy de Maupassant). Pani Dyrektor na zawsze pozostanie Pani w naszej pamięci, we wspomnieniach, w obrazach i dźwiękach wspólnych działań. Dzięki "codziennym spotkaniom" w pracy z uczniem, z nami nauczycielami, nasze życie stało się bogatsze o każdą chwilę spędzoną z Panią. Nigdy nie ma dobrego momentu na pożegnania ważnych dla nas Osób, zawsze jednak jest taka chwila, że możemy się zatrzymać choć na chwilę, powrócić myślami, powspominać, przytulić dobrym słowem. W smutku i żalu żegnamy Panią ale w sercu pozostawiamy.
Bliskich i Rodzinę, prosimy o przyjęcie wyrazów najgłębszego współczucia.
Dyrektor i wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 69 w Gdańsku wraz ze Społecznością Szkolną.

Kolejny etap zmiany przestrzeni "Zielonki"

2019_01_05_kolejny_etapKolejny etap zmiany przestrzeni "Zielonki" przed nami! Gdzie? A to niespodzianka. Pomysł wrześniowy omówiony, narysowany... zaczyna nabierać barw. Jeszcze w styczniu ruszamy do pracy. Ostatnie porządki dobiegają końca. I etap prac remontowych również. Dziękuję Pracownikom, Nauczycielom i Rodzicom za wsparcie. Dzięki Wam możemy ruszyć dalej. Mam też serdeczną prośbę. Potrzebujemy dużych ram do obrazów, bez "środka", różnej wielkości, od starych do nowoczesnych. Najważniejsze, żeby były drewniane lub drewnopodobne. Chcemy nadać im "drugie życie". Potrzebujemy też Taty, który z blachy lub drewna/sklejki, wytnie samoloty. Potrzebujemy 6 sztuk, wielkość formatu A3 (duży blok rysunkowy, może być trochę większy). Szablon mamy gotowy. Zapraszam po szczegółowe informacje do sekretariatu. Chętnie spotkam się z Państwem i podzielę się naszym pomysłem. Zapraszam serdecznie do współpracy i dziękuję za dotychczasowe wsparcie. Info dla Uczniów! Już niedługo pierwsza odsłona nowej przestrzeni "Zielonki" - "Szkoły otwartych Okien". Wszystkim Krasnoludkom jeszcze raz pragnę z serca podziękować. Pozdrawiam Dyrektor szkoły.

Uwaga odra!!!

2018_12_30_odraPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gdańsku w związku ze wzrostem zachorowań na odrę w Europie, informuje, iż na stronach internetowych internetowych http://www.wsse.gda.pl/informacje/230-odra oraz http://www.psse.gda.pl/aktualnosci-i-komunikaty/aktualnosci/765-odra-to-powazna-choroba znajdują się materiały edukacyjne dotyczące odry, które można wykorzystać podczas akcji edukacyjno — zdrowotnych podejmowanych w Państwa placówce, m.in. wywiesić w gablotach informacyjnych lub przekazać rodzicom w formie elektronicznej. Szczególną uwagę należy zwrócić na profilaktykę odry, rolę szczepień ochronnych oraz konieczność zgłaszania do lekarza wszystkich niepokojących objawów chorobowych.
Odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania dotyczące zachorowań na odrę można uzyskać pod numerem telefonu (58) 320-08-815 — Oddział Przeciwepidemiczny Powiatowej Stacji Sanitarno — Epidemiologicznej w Gdańsku w godzinach 7.30-15.00.
Link do dokumentu PDF

Życzenia od Dyrekcji SP69 na Boże Narodzenie 2018

2018_12_23_zyczenia_Barys_BN2018Drodzy Przedstawiciele Społeczności Lokalnej, Instytucji wspierających Szkołę, Sympatycy i Przyjaciele Szkoły, Rodzice, Pracownicy szkoły i Uczniowie! Z okazji Świąt Bożego Narodzenia chciałabym wspólnie z Panią Wicedyrektor życzyć WAM nadziei, własnego skrawka nieba, zadumy nad płomieniem świecy, odpoczynku, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami, dobroci i życzliwości na co dzień. Niech chwile świąteczne będą niepowtarzalne i upłyną w pokoju, rodzinnej atmosferze i wzajemnej bliskości.

Zaproszenie na Paradę Niepodległości

2018_11_10_parada_2018DRODZY RODZICE!
Z Panią wicedyrektor Anną Szemiel zapraszam Państwa do wspólnego udziału w Paradzie Niepodległości ??️. Byłoby nam miło spotkać się z Państwem w tym dniu i wspólnie reprezentować "Zielonkę". Zapraszamy rodzinnie o godzinie 9.15, przy lodziarni "Znane smaki" (koło Technikum Łączności, ul. Tartaczna 5). 11.11.2018r. hasło: "Zielonka", znak rozpoznawczy czerwone parasole i my. Mile widziane szaliki, czapki, chorągiewki ... biało czerwone. Do zobaczenia.
Link: Parada

Spotkania z rodzicami

zebranieWe wtorek, 11 września 2018r., od godz. 17:00 odbędą się spotkania z rodzicami uczniów klas 0 - VIII.

Dowozy w roku szkolnym 2018/2019

autobusAutobus szkolny na trasie Letniewo - Szkoła - Letniewo w roku szkolnym 2018/2019 będzie kursował według następującego rozkładu jazdy:
Odjazd autobusu z Letniewa codziennie o godz. 7.20.
Powrót 14.15

Gratulacje

congratSkładam serdeczne gratulacje Pani Krystynie Baryś z okazji wygrania konkursu na Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 69 w Gdańsku.
Życzę wszelkiej pomyślności, zapału i sił do pracy oraz satysfakcji z realizacji planów i zamierzeń.
Równocześnie zapewniam, że w razie potrzeby służę swoją pomocą i radą.

Z wyrazami szacunku
Kamil Gajewski