Konkurs "Kartka z pamiętnika"

2018_12_04_kartka_z_pamietnika_VII_VIIIKonkurs "Kartka z pamiętnika" jest przeznaczony dla uczniów klas VII i VIII.

Konkurs "Ja — ofiara używek"

2018_12_04_ja_ofiara_uzywek_V_VIKonkurs plastyczny "Ja — ofiara używek" jest przeznaczony dla uczniów klas V i VI.

MOJA MAŁA I DUŻA OJCZYZNA

2018_12_01_mala_ojczyzna. Pod takim tytułem dnia 30 listopada odbył sie turniej klas I-III. Uczniowie podzieleni na drużyny wykonywali różne zadania sprawdzające wiedzę o Polsce. Wcześniej przygotowując się słuchali legend o Gdańsku, Warszawie, Gnieźnie. Dzięki bardzo dobrej pracy zespołowej dzieci wzorowo ułożyły herby miast. Okazało się, że świetnie znają Katechizm małego Polaka, potrafią dopasować postać do właściwej stolicy. Rebusy i rozsypanki związane z symbolami narodowymi też nie sprawiły im żadnych trudności. Oczywiście nie obyło się bez konkurencji sprawnościowych. Slalomy z chorągiewkami i biegi w parach z szalikami w barwach narodowych pokazały, że dzieci są szybcy, zgrani, zintegrowani. Podczas konkursu skandowaliśmy ułożone wspólnie rymowanki: „Polskę kochamy, bo tutaj mieszkamy”, „Każdy to przyzna, Gdańsk to nasza mała ojczyzna”.
Była to pierwsza impreza o tej tematyce. Może w przyszłym roku zorganizujemy podobną lub w innej odsłonie. Czekamy na Wasze pomysły i propozycje.
Organizatorki: Aleksandra Pietruszka i Mirosława Pawlicka.

Konkurs plastyczny "Choinki Jedynki"

2018_11_19_choink_jedynkiW dniach 15 – 16 listopada uczniowie klasy II B przygotowali wspólną pracę na konkurs „Choinki Jedynki” o tematyce świątecznej. To była świetna okazja, aby wspólnie przygotować coś, co mamy nadzieję wspomoże Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Fundację „Pomóż mi żyć”. Bo warto pomagać.

Pierwsze miejsce Colina w Konkursie Międzyszkolnym

2018_11_10_colin_fotografDnia 8 listopada 2018 r. uczeń klasy II b - Colin Jaworski, otrzymał I miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym "Jesień w obiektywie" w kategorii klas I-III, zorganizowanym przez SP65 w Gdańsku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs "Kreatywna dynia"

2018-11-05_dynieDnia 31.10.2018 r odbył się konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski na kreatywną dynię.
Wyniki konkursu:
złotą rangę otrzymała klasa VIII B ( I miejsce);
srebrną rangę otrzymały klasy: V A, VI A, VII A ( II miejsce);
brązową rangę otrzymała klasa V B.
Gratulujemy!

Klasa IIIa na konkursie ,,Jestem młodym Europejczykiem’’

2018_10_25_europejczyk23.10.2018r czworo uczniów z klasy IIIa (Marysia Kłos, Tosia Kozak, Amelka Peplińska i Michał Smeja) reprezentowało naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie pt. ,,Jestem młodym Europejczykiem’’. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 27 we Wrzeszczu. Uczestnicy brali udział w sześciu konkurencjach. Oceniana była ich wiedza przyrodnicza, matematyczna, znajomość ortografii , gramatyki, umiejętność czytania ze zrozumieniem i posługiwania się komputerem oraz sprawność fizyczna. Nasi reprezentanci wykazali się świetną znajomością Francji, co udowodnili w krótkiej prezentacji. Rywalizacja była wyrównana. Zajęliśmy III miejsce, z czego się bardzo cieszyliśmy. Gratulujemy naszym trzecioklasistom.

Gdańska Liga Boccia

2018_10_24_BocciaGratulacje dla naszej Drużyny! Brawo Uczniowie, brawo Pani Iwonko! Pierwszy raz nasi Uczniowie zetknęli się z rozgrywkami Boccia i z zasadami gry. Bez specjalnych treningów, wzięliśmy udział w turnieju z cyklu Gdańska Liga Boccia. "Pierwsze koty za płoty" W kolejnych rozgrywkach pójdzie nam jeszcze lepiej. Dzisiaj zdobyliśmy zasłużone i piękne szóste miejsce. Łączy nas Gdańsk, łączy nas sport i fair play gra. ZSS nr 2 pozdrawiamy:)

Nominacje naszych nauczycieli (Dziennik Bałtycki)

2018_10_10_nominacje_dziennikDrugi post w tym samym dniu. Nie mogłam powstrzymać się. To z radości i z dumy! Chciałam podzielić się dobrą wiadomością. Dwóch nauczycieli z ''Zielonki" otrzymało nominację na "Nauczyciela na medal". Nominowanym Nauczycielom gratulujemy! Dziękujemy Rodzicom za docenienie pracy Pedagogów. Nominacja i serdeczne słowa są już dla nas dużym sukcesem i motywacją do dalszej pracy. Wszystkim Nauczycielom "Zielonki" serdecznie dziękuję za kroki do przodu, kreatywne pomysły, "otwieranie Okienek" w codziennej pracy. Takie momenty są dla nas ważne. To takie "witaminki" w pracy pedagogicznej. Miłego dnia :)