Szkoła Podstawowa nr 69
im. gen. Stanisława Sosabowskiego
w Gdańsku
Godło

Brawa dla Wiktorii Neuman z klasy trzeciej

2018_12_19_konkurs_anioly.Składamy szczere gratulacje Wiktorii Neuman z klasy III za zajęcie I miejsca w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. ,,Anioły, Aniołki, Aniołeczki Bożego Narodzenia’’. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 4 w Gdańsku. Wiktoria znana jest w klasie jako utalentowana rzeźbiarka. Uwielbia lepić w glinie, plastelinie, modelinie i masie solnej. Tym razem po mistrzowsku wykonała na konkurs pięknego Anioła. Życzymy rozwoju talentu i wielu dzieł.

Międzyszkolne Zawody Bowlingowe

2018_12_13_bowlingW dniu 11 grudnia nasi uczniowie reprezentowali szkołę w zawodach bowlingowych w Centrum U7 w Gdańsku. Chłopacy i dziewczyny byli podzieleni na 5-osobowe drużyny, w których wspólnie zbierali punkty dla naszej szkoły. Podczas rozgrywek była wspaniała zabawa i dużo uśmiechu a na ostateczne wyniki musimy jeszcze trochę poczekać.

II miejsce Sandry Magierskiej w zawodach Taekwon-do

2018_12_12_sandra_magierskaDumna "Zielonka" przedstawia Medalistkę. Brawa dla naszej Uczennicy Sandry Magierskiej, która zajęła II miejsce w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Taekwon-do. Życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs "W zaczarowanym świecie baśni" (klasa IIIA)

2018_12_09_swiat_basni.6 listopada 2018r. 5 uczennic z klasy IIIA ( Maria Kłos, Pola Kowalczyk, Antonina Kozak, Lidia Szubert, i Alicja Szweda) brało udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym pt. ,,W zaczarowanym świecie baśni’’ organizowanym przez Centrum Edukacji Ergo Partum. Konkurs był skierowany do dzieci, które lubią czytać baśnie H.Ch. Andersena, Ch. Perrault i braci J.W Grimm, znają ich treść oraz poznały biografię baśniopisarzy. Nasze trzecioklasistki wykazały się doskonałą znajomością baśni konkursowych. Po sprawdzeniu testu przez organizatorów okazało się, że mamy powód do dumy. Marysia Kłos została laureatką, a Tosia Kozak otrzymała wyróżnienie. Wszystkim uczestniczkom konkursu gratulujemy. Na apelu w dniu 10.12.2018r zostały wręczone im nagrody i dyplomy. Zachęcamy do czytania książek.

Konkurs "Kartka z pamiętnika"

2018_12_04_kartka_z_pamietnika_VII_VIIIKonkurs "Kartka z pamiętnika" jest przeznaczony dla uczniów klas VII i VIII.

Konkurs "Ja — ofiara używek"

2018_12_04_ja_ofiara_uzywek_V_VIKonkurs plastyczny "Ja — ofiara używek" jest przeznaczony dla uczniów klas V i VI.

MOJA MAŁA I DUŻA OJCZYZNA

2018_12_01_mala_ojczyzna. Pod takim tytułem dnia 30 listopada odbył sie turniej klas I-III. Uczniowie podzieleni na drużyny wykonywali różne zadania sprawdzające wiedzę o Polsce. Wcześniej przygotowując się słuchali legend o Gdańsku, Warszawie, Gnieźnie. Dzięki bardzo dobrej pracy zespołowej dzieci wzorowo ułożyły herby miast. Okazało się, że świetnie znają Katechizm małego Polaka, potrafią dopasować postać do właściwej stolicy. Rebusy i rozsypanki związane z symbolami narodowymi też nie sprawiły im żadnych trudności. Oczywiście nie obyło się bez konkurencji sprawnościowych. Slalomy z chorągiewkami i biegi w parach z szalikami w barwach narodowych pokazały, że dzieci są szybcy, zgrani, zintegrowani. Podczas konkursu skandowaliśmy ułożone wspólnie rymowanki: „Polskę kochamy, bo tutaj mieszkamy”, „Każdy to przyzna, Gdańsk to nasza mała ojczyzna”.
Była to pierwsza impreza o tej tematyce. Może w przyszłym roku zorganizujemy podobną lub w innej odsłonie. Czekamy na Wasze pomysły i propozycje.
Organizatorki: Aleksandra Pietruszka i Mirosława Pawlicka.

Konkurs plastyczny "Choinki Jedynki"

2018_11_19_choink_jedynkiW dniach 15 – 16 listopada uczniowie klasy II B przygotowali wspólną pracę na konkurs „Choinki Jedynki” o tematyce świątecznej. To była świetna okazja, aby wspólnie przygotować coś, co mamy nadzieję wspomoże Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Fundację „Pomóż mi żyć”. Bo warto pomagać.

Pierwsze miejsce Colina w Konkursie Międzyszkolnym

2018_11_10_colin_fotografDnia 8 listopada 2018 r. uczeń klasy II b - Colin Jaworski, otrzymał I miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym "Jesień w obiektywie" w kategorii klas I-III, zorganizowanym przez SP65 w Gdańsku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs "Kreatywna dynia"

2018-11-05_dynieDnia 31.10.2018 r odbył się konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski na kreatywną dynię.
Wyniki konkursu:
złotą rangę otrzymała klasa VIII B ( I miejsce);
srebrną rangę otrzymały klasy: V A, VI A, VII A ( II miejsce);
brązową rangę otrzymała klasa V B.
Gratulujemy!

Klasa IIIa na konkursie ,,Jestem młodym Europejczykiem’’

2018_10_25_europejczyk23.10.2018r czworo uczniów z klasy IIIa (Marysia Kłos, Tosia Kozak, Amelka Peplińska i Michał Smeja) reprezentowało naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie pt. ,,Jestem młodym Europejczykiem’’. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 27 we Wrzeszczu. Uczestnicy brali udział w sześciu konkurencjach. Oceniana była ich wiedza przyrodnicza, matematyczna, znajomość ortografii , gramatyki, umiejętność czytania ze zrozumieniem i posługiwania się komputerem oraz sprawność fizyczna. Nasi reprezentanci wykazali się świetną znajomością Francji, co udowodnili w krótkiej prezentacji. Rywalizacja była wyrównana. Zajęliśmy III miejsce, z czego się bardzo cieszyliśmy. Gratulujemy naszym trzecioklasistom.

Gdańska Liga Boccia

2018_10_24_BocciaGratulacje dla naszej Drużyny! Brawo Uczniowie, brawo Pani Iwonko! Pierwszy raz nasi Uczniowie zetknęli się z rozgrywkami Boccia i z zasadami gry. Bez specjalnych treningów, wzięliśmy udział w turnieju z cyklu Gdańska Liga Boccia. "Pierwsze koty za płoty" W kolejnych rozgrywkach pójdzie nam jeszcze lepiej. Dzisiaj zdobyliśmy zasłużone i piękne szóste miejsce. Łączy nas Gdańsk, łączy nas sport i fair play gra. ZSS nr 2 pozdrawiamy:)

Nominacje naszych nauczycieli (Dziennik Bałtycki)

2018_10_10_nominacje_dziennikDrugi post w tym samym dniu. Nie mogłam powstrzymać się. To z radości i z dumy! Chciałam podzielić się dobrą wiadomością. Dwóch nauczycieli z ''Zielonki" otrzymało nominację na "Nauczyciela na medal". Nominowanym Nauczycielom gratulujemy! Dziękujemy Rodzicom za docenienie pracy Pedagogów. Nominacja i serdeczne słowa są już dla nas dużym sukcesem i motywacją do dalszej pracy. Wszystkim Nauczycielom "Zielonki" serdecznie dziękuję za kroki do przodu, kreatywne pomysły, "otwieranie Okienek" w codziennej pracy. Takie momenty są dla nas ważne. To takie "witaminki" w pracy pedagogicznej. Miłego dnia :)